VII Rzeszowska Konferencja Okulistyczna "SOKOLIM OKIEM"

My Homework Video - Find out common recommendations how to receive a plagiarism free themed term paper from a experienced writing service Allow The easiest way to buy Dissertation Internet Banking Essay (Any type) $ 10,00 Order Research paper $ 7,50 Order Features of Cheap Essays for Sale 22-23 listopada 2019 r.

Buy How To Write Good Literature Review For Dissertation online at CheapPaperWriters.com. Our professional writers are ready to help you with any kind of custom essay. How To Write An Abstract For Your Dissertation My, - admission essay writing service. We have a highly professional and qualified writing staff. Our writers have great writing experience and Hotel Prezydencki w Rzeszowie more info here - Best HQ academic writings provided by top professionals. Proofreading and proofediting help from best professionals. Let us

http://bogrill.pl/custom-admission-essay-mba/ Service by PapersOwl. We guarantee Full Confidentiality, 100% Plagiarism Free and 24/7 Support. Our team of experts consists of Na górę

  • 1
  • 2
  • 3

##http://masheroa.com/cheapest-prices-for-research-papers/ jobs Writing Jobs Today | write essays for money jobs Online Writing  

Becoming a Writing The Literature Review For A Dissertation is a great journey into freelance writing. This is a career that is stable, because businesses will always need business writers. Economics Help Desk is an online service provider of economics assignment help, great post to read, economics dissertations, numerical problems, graphical problems etc. Nowoczesne technologie i lepsza organizacja to krótsze kolejki do lekarzy

custom feature box thesis Press Release Content Writing Services order argumentative essay how to write good application essay - Polskiej okulistyce od strony merytorycznej trudno coś zarzucić, ale pod względem organizacyjnym jest jeszcze wiele do zrobienia – przyznał We are the best Custom Writing An Essay For College Admission & Dissertation Writers Service in UK. We are number 1 in Dissertation niche. płk. prof. Marek Rękas, konsultant krajowy ds. okulistyki, podczas szóstej edycji Podkarpackiej Konferencji Okulistycznej „Sokolim Okiem”, która odbyła się16-17 listopada w Hotelu Prezydenckim w Rzeszowie. Mówiono na niej o najnowszych trendach w diagnozowaniu i leczeniu, tym razem schorzeń tylnego odcinka oka, jak również o zmianach organizacyjnych, dzięki którym skracają się kolejki do lekarzy. Wśród prelegentów byli wybitni specjaliści z Polski i Grecji.

Schorzenia tylnego odcinka oka, czyli siatkówki i ciała szklistego, wybrano jako temat wiodący konferencji nieprzypadkowo: są one na tyle powszechne, że można nawet mówić o formie epidemii. Dwa główne spośród nich to zwyrodnienie plamki żółteji retinopatia cukrzycowa. Przy czym, o ile to pierwsze schorzenie występuje głównie u osób w wieku 60+, to to drugie dotyka już ludzi młodszych. Jest to duży problem społeczny, gdyż powikłania cukrzycowe są w tej chwili główną przyczyną ślepoty u ludzi aktywnych zawodowo, a ich liczba rośnie w lawinowym tempie.

hire someone to take your paper http://www.dwec.ie/bridge-of-don-academy-music-essay/ Zemyx write essay on my great india business law paper topics Angio-OCT – łatwiejsza i szybsza kontrola schorzenia

Najnowsze trendy w zakresie diagnozowania i leczenia takich schorzeń jak krwotoki do ciała szklistego, zator tętnicy siatkówki, urazy gałki ocznej, cukrzycowy obrzęk plamki, torbielowaty obrzęk plamki po operacji zaćmy, czerniak naczyniówki, zapalenie tylnego odcinka błony naczyniowej, zwyrodnienie siatkówki i naczyniówki u dzieci oraz zapalenie horpetyczne rogówki, zaprezentowali uczestnikom konferencji – lekarzom okulistom z Podkarpacia (i nie tylko) – oprócz wspomnianego już prof. Rękasa, także m.in. prof. Bożena Romanowską-Dixon (Kraków);prof. Robert Rejdak i dr hab. Jerzy Mackiewicz (Lublin); prof. Ewa Mrukwa-Kominek i dr hab. Erita Filipek (Katowice) oraz dr Ioannis Mallias i dr Alexander Charonis (Ateny).

Jeden z bloków tematycznych podczas sobotniej konferencji, a także piątkowe warsztaty, poświęcono najnowocześniejszej technologii, tzw. Angio-OCT, które może być odpowiedzią na szybko wzrastającą liczbę chorych na zwyrodnienie plamki żółtej związane z wiekiem i powikłania cukrzycowe w oku. W prowadzeniu leczenia tych pacjentów jest potrzebna zaawansowana technologia, tzw. koherentna tomografia komputerowa  i angiografia fluoresceinowa. W szczególności to drugie badanie jest trudno dostępne i bardzo uciążliwe dla pacjenta. Angio-OCT łączy oba te badania w jedno i  jest dla pacjenta mało obciążające. Można je wykonać w każdym gabinecie okulistycznym, jest łatwo powtarzalne w badaniach kontrolnych i nie wymaga podawania kontrastu dożylnego ani pobytu na oddziale szpitalnym.

- Wdrożenie tej technologii już się w świecie dokonało, a teraz dokonuje się u nas – podkreśla dr Mariusz Spyra, dyrektor ds. medycznych Visum Clinic w Rzeszowie (organizatora konferencji). - Dla pacjenta będzie to oznaczało łatwiejszą i szybszą kontrolę schorzenia oraz brak potrzeby wyjazdu do ośrodków wysokospecjalistycznych.

pay for assignment no plagiarism guarantee uk Term Paper Declaration carl will you help me with my homework after school paying for a research Mniej czasu w szpitalu, więcej w przychodni

Dla pacjentów bardzo istotne są kierunki zmian w polskim systemie ochrony zdrowia, mające skrócić kolejki i poprawić organizację opieki okulistycznej nad pacjentem. Udało się zwiększyć liczbę operacji zaćmy i skrócić czasu pobytu pacjentów na oddziale szpitalnym, czego efektem jest skrócenie kolejek do operacji do paru tygodni. Innym działaniem usprawniającym organizację opieki nad pacjentem jest  przesunięcie wielu usług zabiegowych (np. zastrzyki doszklistkowe w zwyrodnieniu plamki żółtej) i niezabiegowych (likwidacja hospitalizacji pacjentów w celu zdiagnozowania jaskry i przesunięcie jej do poradni specjalistycznych) ze szpitala do przychodni okulistycznej.

Inne rozwiązanie istotne dla pacjenta to plan stworzenia okulistycznych centrów pomocy nagłej (urazowej) na terenie województw, aby pacjent z nagłymi stanami okulistycznymi trafiał do wyznaczonego oddziału, a nie krążył bez końca, odsyłany z jednego szpitala do drugiego. To pozwoli na odciążenie większości oddziałów w zakresie dyżurów całodobowych i da możliwość zmniejszenia liczby niepotrzebnych łóżek na oddziałach okulistycznych (obecnie  średnie ich wykorzystanie kształtuje się na poziomie poniżej 50 proc.).

Pacjent w stanach pilnych ( tzw. stany czerwonego oka) będzie mógł otrzymać pomoc w przychodni bez kolejki. Chodzi o to, by nie był odsyłany do szpitala, gdzie często oczekuje godzinami na izbie przyjęć, aż lekarze skończą operacje.

- Po wdrożeniu kilka lat temu programu lekowego w zwyrodnieniu plamki żółtej związanym z wiekiem ( AMD), okazał się on wielkim sukcesem i umożliwił zwiększenie dostępności do leczenia tego schorzenia, a zatem powstrzymania  tej groźnej choroby – podkreśla dr Spyra. - Program ten po części jest oparty na telemedycynie , przesyłaniu obrazów do centrali w Warszawie, gdzie następuje weryfikacja i kwalifikacja w zakresie włączenia do programu. 

Zdaniem prof. Marka Rękasa, telemedycyna to przyszłość. – Bo jeżeli wszyscy pacjenci z cukrzycą ustawią się do kolejki, przekroczy to możliwości systemu – tłumaczył konsultant krajowy ds. okulistyki.

Obecnie trwają prace zmierzające do wdrożenia programu lekowego w drugim schorzeniu, które stanowi obecnie największe zagrożenie ślepotą – tzw. cukrzycowym obrzęku plamki (DME).

Podkarpacka Konferencja Okulistyczna „Sokolim Okiem” to jedyne takie wydarzenie w województwie podkarpackim, dające lekarzom okulistom możliwość poszerzenia swojej wiedzy oraz zapoznania się z najnowszymi metodami leczenia różnych schorzeń oka. W konferencji uczestniczy co roku kilkudziesięciu okulistów z Podkarpacia i sąsiednich ośrodków. Jej pomysłodawcą i organizatorem jest Visum Clinic w Rzeszowie - Dont Bother Your Head Buy Essays Online. Need to buy an essay online? and it will encourage you to college report writing paper from us. specjalistyczny ośrodek leczenia okulistycznego działający od 2008 roku, wykonujący zarówno zaawansowane procedury medyczne, jak i udzielający podstawowych porad z zakresu okulistyki.

SOVI - kolaz v2

ZGŁOŚ SWÓJ UDZIAŁ W KONFERENCJI

 

Need assistance with your college term paper? Order 100% original custom written term papers from our professional online research best resume writing service chicago medical. REJESTRACJA 

  

 

 

Visum Clinic

 

 

 

 

 

Organizator

Patronat honorowy

  • Prezydent Miasta Rzeszów
  • Uniwersytet Rzeszowski
  • Politechnika Rzeszowska
  • WSIiZ